Druhy sociálnych služieb

Zariadenie pre seniorov 

„V zariadení pre seniorov sa sociálna služba poskytuje fyzickej osobe, ktorá dovŕšila dôchodkový vek a je odkázaná na pomoc inej fyzickej osoby a jej stupeň odkázanosti je najmenej IV podľa prílohy č. 3 zákona o sociálnych službách alebo fyzickej osobe, ktorá dovŕšila dôchodkový vek a poskytovanie sociálnej služby v tomto zariadení potrebuje z iných vážnych dôvodov.“

Kapacita zariadenia pre seniorov je 22 prijímateľov sociálnej služby.

Špecializované zariadenie

„V špecializovanom zariadení je sociálna služba poskytovaná fyzickej osobe, ktorá je odkázaná na pomoc inej fyzickej osoby, jej stupeň odkázanosti je najmenej V podľa prílohy č. 3 zákona o sociálnych službách a má zdravotné postihnutie, ktorým je najmä Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba a demencia rôzneho typu etiológie.“ 

Kapacita špecializovaného zariadenia je 17 prijímateľov sociálnej služby.

Poskytované činnosti

Činnosti, ktoré zariadenie VIVENTI poskytuje:  

  1. Odborné činnosti: pomoc pri odkázanosti fyzickej osoby na pomoc inej fyzickej osoby, sociálne poradenstvo, sociálnu rehabilitáciu, ošetrovateľskú starostlivosť.
  2. Obslužné činnosti: ubytovanie, stravovanie, upratovanie, pranie, žehlenie a údržbu bielizne a šatstva. 
  3. Ďalšie činnosti: poskytovanie osobného vybavenia, utváranie podmienok na vzdelávanie a úschovu cenných vecí, zabezpečovanie záujmovej činnosti, rozvoj pracovných zručností. 
  4. Doplnkové služby pre klientov: fakultatívne nadštandardné služby podľa individuálnych potrieb klientov (externý kaderník, holič, pedikérka, masáž, prístup k internetu, TV a pod.).

Cieľom VIVENTI je v súlade so základnými zásadami ľudských práv a slobôd,
na báze hodnôt ľudskej dôstojnosti, služby blížnemu a altruizmu vykonávať činnosti zamerané na pomoc, podporu a starostlivosť o osoby so zdravotným znevýhodnením a seniorov.
© 2024 viventi.sk | Všetky práva vyhradené

JUDr. Bc. Eva Šmidová, PhD.

Zástupkyňa riaditeľky
Eva pracuje ako právnička a projektová manažérka Bratislavskej arcidiecézy. Pôsobila v oblasti právnej ochrany zraniteľných osôb na viacerých ústredných orgánoch štátnej správy. Dlhodobo sa venovala dobrovoľníckej práci pre seniorov v zariadeniach pre seniorov. Vyštudovala právo a následne sociálnu prácu na Trnavskej univerzite so zameraním na starostlivosť o seniorov.

JUDr. Bc. Zuzana Bošnáková

Riaditeľka
Zuzana pracuje pre Bratislavskú arcidiecézu, viedla študentský domov Svoradov, pracovala ako právnička Slovenskej katolíckej charity, dlhodobo pôsobí v charitatívnych organizáciách. Je, členkou sociálnej komisie Trnavského samosprávneho kraja a členkou Komunitného plánovania sociálnych služieb v Meste Trnava. Vyštudovala právo a sociálnu prácu na Trnavskej univerzite.